Pratite nas na:

Sponzori

Prijava

DUBRAVA S POLJAKINJAMA U ČETVRTFINALU

0055 ekipaTeško izborenom pobjedom nad švicarskom ekipom Beachqueens, naše su se djevojke plasirale u drugi krug Kupa Prvaka. Nakon prva dva dana i pobjeda nad aktualnim prvakinjama Europe (norveškim Skrimom) i njemačkom ekipom Strandgefluster Minden te porazima nakon raspucavanja od OVB Beach Girls 100 Ondas bila nam je potrebna pobjeda nad švicarkama za prolaz u drugi krug.

Susret su djevojke otvorile odlično i cijeli prvi set imale kontrolu u svojim rukama. Set je završio 16:12 za Pantere. U drugom setu imali smo previše promašenih zicera, među kojima i dva penala što je dovelo do gubitka seta rezultatom 15:9. U raspucavanju najbitniju ulogu su imale Josipa Grebenar i Lukrecija Čurek. Najprije je Grebenar u svojstvu vratara natjerala dvaput švicarke na grešku, da bi potom Čurek sa svoje dvije obrane potvrdila pobjedu..

U četvrtfinalu nas čeka možda i najjača ekipa turnira, poljski sastav BHT Juko Piotrkowianin koje su svoju grupu završile na prvom mjestu upisavši omjer od četiri pobjede i jednog poraza. Ekipu čine većim djelom poljske reprezentativke koje su na nedavnom Euru bile pete. Utakmica počinje u 15:15 sati po HR vremenu.

Kratak osvrt dala je Brigita Zvonar, članica KRP Dubrava:"Odlična igra u obrani donjela nam je pobjedu u prvom setu, da bi svojim nesmotrenostima vratili švicarke u igru. Na raspucavanju su Josipa i Lukrecija odradile vrhunski svoj posao i zasluženo smo prošli dalje. Poljakinje su odlična ekipa ali mi ćemo dati svojih 100 posto i nadam se da će to biti dosta za ulazak u polufinale.

Sve o turniru možete pratiti na našoj facebook stranici, kao i na službenim stranicama turnira i europske rukometne federacije.