Pratite nas na:

Sponzori

Prijava

MILIMETRI OD POLUFINALA, NA KRAJU USPJEŠNE SEDME

0055 ekipaIgračice Kluba rukometa na pijesku Dubrava, aktualne prvakinje Hrvatske, završile su svoj nastup na Champions Cupu zauzevši na kraju sedmo mjesto u konkurenciji najboljih ekipa Europe. Veliki je to uspjeh za naš klub, znajući kako je ovo prvi naš nastup na velikoj europskoj sceni. Omjerom od četiri pobjede i četiri poraza, naše su se Pantere etablirale kao vrh europskog ženskog rukometa na pijesku i sigurni smo kako će se tamo zadržati i u narednim godinama. Iako su cure na koncu razočarane rezultatom, vjerujući da im je mjesto u samom europskom vrhu, mi smo svi skupa ponosni na njih kako su branile boje kluba, grada i države. Sada nam slijedi pauza od rukometa na pijesku do iduće natjecaeljske sezone kada ćemo braniti naslov prvakinja Hrvaske i tražiti novi nastup na Kupu Prvaka.

1. kolo: BHC Dubrava - OVB Beach Girls 1:2 (12:13, 16:12, 11:10)
Turnir smo otvorili tijesnim porazom od mađarske ekipe OVB Beach Girls. Bivše dvostruke prvakinje Europe bile su već poražene prvi set, ali slijedom naših tehničkih grešaka preokreću rezultat i osvaja prvi set jednim poenom razlike. U drugom potpuna dominacija Dubrave koja osvaja set 16:12, a moglo je i uvjerljivije. Prava drama odvijala se na raspucavanju, gdje je pobjednik odlučen tek u sedmoj rundi kada nizozemski suci sude našoj igračici piruetu za jedan poen čime gubimo prvi susret. Najefikasnije u redovima Dubrave bile su Grebenar (9 poena), Haček (8 poena).

2. kolo: BHC Dubrava - Skrim Kongsberg 2:1 (17:16, 13:24 8:6)
Nakon razočaravajućeg poraza ujutro, istog dana na rasporedu je bila možda i najteža utakmica u skupini. Norvežanke su došle na Kanare kao braniteljice naslova i glavni favorit za novo zlato. Naše cure nisu tako mislile i u napetom prvom setu u kojem su prevladavali napadi osvojile isti. U drugom loša obrana dovela je Norvežanke brzo u nedostižnu prednost tako da su na terenu igrale cure s manjom minutažom. To se ispostavilo kao odličan potez s obzirom da smo na raspucavanju slavili rezultatom 8:6 za prvu povijesnu pobjedu. Najopasnija po gol protivnica bila je Ercegovac sa deset postignutih poena, dok su Haček i Smiljanić nadodale osam.

3. kolo: BHC Dubrava - Strandgefluster Minden 2:0 (11:10, 14:10)
Imperativ pobjede vidio se u igri Dubravašica tokom prve utakmice drugog dana natjecanja. Lopta protiv Njemica nikako nije htjela u gol što je unijelo nervozu među cure. Usprkos tome, djevojke gusto osvajau prvi set. U drugom se "ručna" otpustila što je rezultiralo vodstvom od 9:2. Njemice su uspjele do kraja samo ublažit poraz. Najefikasnije u ovoj utakmici bile su Haček (12) i Grebenear (9 poena).

4. kolo: BHC Dubrava - 100 Ondas/N. Belchior 1:2 (12:11, 12:15, 5:6)
U četvrtom kolu doživjeli smo prvi pravi kiks. Nakon teškog osvajanja prvog seta očekivala se pobjeda i u drugom, no napad i obrana su zakazale. Iako su djevojke najavljivale da treba smanjit nervozu, ona je bila vidljiva. Uza sve to, naša najbolja igračica u utakmici (Grebenar) početkom drugog seta zarađuje svoje drugo isključenje i izlazi iz igre. Na raspucavanju postižemo dva pogodtka za dva poena i jedan za jedan što nije bilo dovoljno jer su portugalke tri puta bile uspješne za dva. Iako je igrala svega 13 minuta, Grebenar je postigla 10 poena, a Smiljanić je na svoj konto stavila njih osam.

5. kolo: BHC Dubrava - Beachqueens 2:1 (16:12, 9:15, 6:2)
Prije zadnjeg kola doveli smo se u situciju da igramo utakmicu za prolaz skupine protiv veoma iskusne švicarske ekipe. Dobra priprema za utakmicu rezultirala je laganim osvajanjem prvog seta. I umjesto da se tako nastavi, dolai do velikog pada u koncentraciji i švicarske lagano osvajaju drugi set i utakmica odlazi u još jedan triler raspucavanja koji je krojio sudbinu koja će ekipa nastaviti natjecanje dalje. Na raspucavanju smo imali dvije junakinje. Najprije je Grebenar u svojstvu vratara natjerala protivničke igračice dvaput u grešku, da bi potom Čurek stala na gol i obranila još dva udarca čime su osigurale nastup u četvrtfinalu. U napadačkom dijelu istaknule su se Haček i Smiljanić sa 12, odnosno 10 poena.

četvrtfinale: BHC Dubrava - BHT Piotrkowianin Juko Trybulanski 1:2 (15:10, 14:17, 3:8)
Četvrto mjesto u skupini dovelo nas je na megdan najboljoj ekipi skupine A. Poljakinje su igrale impresivno, do Dubrava je pokazala sjajnu igru u ovom susretu. Prvi set djevojke su potpuno zaustavile najbolju igračicu turnira Martu Lyszczyk koja nije mogla zabiti ništa i jednostavno osvajamo prvi set. U drugom smo vidjeli pravu dramu. Zaustavivši Lyszczyk, otvorilo se puno mjesta za pivota Lakomy koja postiže gotovo sve poena Poljakinja u nastavku za početno vodstvo od 10:4. Pantere se tada bude i fantastičnom igrom u obrani rade seriju od 8:0 i prelaze u vodstvo (12:10). Najistaknutija u tom dijelu igre bila je Smiljanić koja je sa tri uzastopno ukradene lopte lagano poentirala za šest poena. Kada smo svi već vidjeli Dubravu u borbi za medalje, djevojke rade par gluposti na obje strane terena i Poljakinje uzimaju set. Na raspucavanju su Poljakinje bile potpuno precizne a naše promašuju i tako gubimo povijesnu priliku uđi među četiri najbolje ekipe starog kontinenta. Smiljanić s 11 i Haček s 9 poena i ovoga su puta bile najopasnije po gol protivnica.

razigravanje za 5. mjesto: BHC Dubrava - Bruder Ismaning 0:2 (14:15, 11:14)
Od podbacivanja se vidjelo da djevojke nisu "prave" i da ih je poraz u četvrtfinalu dotukao. Nije se pronalazilo kvalitetna riješenja u napadu što je rezultiralo jedinim porazom na prvenstvu bez da smo osvojili set. Njemice su zasluženo slavile i poslale nas u borbu za sedmo mjesto. Josipa Grebenar postigla je više od pola naših poena u tom susretu, točnije trinaest.

utakmica za 7. mjesto: BHC Dubrava - Voorwaarts 2:0 (16:10, 17:10)
Od starta smo mogli vidjeti razliku u kvaliteti ove dvije ekipe, koje su samo spletom okolnosti završile jedna pored druge. Dubravašice su bile odlučne u namjeri da turnir završe s pobjedom i to su ostvarile veoma uvjerljivo. Najbolje u tom susretu bile su Haček sa 9, Ercegovac sa 8 i Dandić sa 7 poena.

Što se individualne statistike tiče, najbolji strijelac ekipe bila je Ria Haček sa 70 poena u 8 susreta i realizacijom od 63 posto čime je bila i sedmi strijelac prvenstva. Grebenar je postigla 55 poena (69%), a Ercegovac 43 (55%). Ercegovac je imala najviše asistencija (44), Smiljanić ih je sakupila 23, a Haček i Grebenar po 11.
Najviše blokova "zaljepila" je Smiljanić (7), a pet ih je nadodala Haček. Smiljanić je osvojila čak 26 lopti, dok su Haček i Dandić osvojili 6. U neslavnoj kategoriji "izgubljene lopte" prednjači Haček s njih 16, Ercegovac h je izgubila 12 a Grebenar 9.
Naša vratarka Lukrecija Čurek obranila je 47 lopti (5,87 po susretu) i upisala je jedan pogodak za dva poena.