Pratite nas na:

Sponzori

Prijava

DJEVOJKE OSVOJILE ČAKOVEC, DEČKE SHOOTOUT DIJELIO OD ZLATA

0060 cakovec u goluPo završetku prvog ovogodišnjeg turnira Prvenstva Hrvatske u rukometu na pijesku možemo biti zadovoljni ostvarenim, no ne potpuno jer plan muške ekipe koji se u tišini stvarao na kraju je zapeo na zadnjoj stepenici, u samom finalu. Ipak prvim mjestom djevojaka i drugim naše muške ekipe možemo reći kako je turnir u Čakovcu za KRP Dubrava bio uspješan. Koliko smo kvalitetno odradili turnir govori podatak da su oba naša člana izabrani za najkorisnije igrače turnira. Sandra Dandić je najbolja igračica Čakovec Open-a, a veliki povratak na tunire PH inakon godine pauze imao je i naš Drago Prka koji je tu istu nagradu osvojio u muškoj konkurenciji.

Muški sastav ohrabren nedavnim dobrim rezultatima planirao je napad na sam vrh turnira u Čakovcu. Kroz cijeli turnir izgledali su uvjerljivo i do finala su došli s tek jednim izgubljenim setom. U skupini su pobjeđene momčadi BHC SesveteSokolBHC Čakovec IIChemo Profili Zagreb, u četvrtfinalu mlada momčad Centro Team a u polufinalu ponovno smo bili bolji od Sokola. U finalnom susretu protiv Detono Zagreba odigrali smo odličnu utakmicu. Prvi set pripao je Detonu tek nakon zlatnog gola, a drugi set pripao je Dubravi. U raspucavanju koje je donjelo pobjednika presudila je jedna obrana vratara Detonatora Davida Henigmana čime je Detono osvojio svoj naslov u Čakovcu. Naš vratar Tin Badžek kratko je za stranicu izjavio: "Imam podijeljene emocije oko rezultata. Praktički smo izgubili samo jedan set na turniru (u finalu tek na zlatni gol je izgubljen set nap.a.) i ostali smo bez zlata u finalu u kojem smo bili  ravnopravni Detonu

U ženskoj konkurenciji četiri ekipe su odigrale ligaški sistem prvog dana natjecanja. Pomalo iznenađujuće, s obzirom na mješoviti sastav u kom su nastupile, naše djevojke  su upisale tri pobjede iako su dvije izborene tek nakon raspuvacanja. Drugog dana odlična igra naših djevojaka. U polufinalu su svladane Sesvete s rezultatom 2:0 u setovima da bi jednak podvig napravile i u finalu svladavši Kontesa Neru koja je na iznenađenje mnogih u polufinalu izbacila Detono Zagreb. Ovo je ogromn uspjeh za braniteljice naslova s obzirom da su na tunrir došle bez par bitnih igračica. INaš ženski MVP Sandra Dandić kratko je izjavila: "Svaku utakmicu odigrali smo rasterećeno bez pritiska, s međusobnom podrškom i zasluženo smo osvojile zlato. Veseli vidjet nove ženske ekipe kod kojih je vidljiv velik potencijal za još bolji i konkurentniji rukomet na pijesku. Ponosna sam što igram za Dubravu i jedva čekam nove izazove"

Idućeg vikenda na rasporedu je drugi turnir PH u Ivanić Gradu.