top
logo

Pratite nas na:

Sponzori

Prijava

INTERVJU: DARIO BEGONJA

0084 begonjaKao što smo već i pisali, Klub rukometa na pijesku Dubrava u svoju devetu godinu ulazi s novim vodstvom koje će voditi klub do 2022.godine. Na njegovom čelu biti će Dario Begonja, dvadesetšestogodišnji ekonomist koji je dio našeg kluba dugi niz godina. Postavili smo mu par pitanja vezanih za sadašnjost i budućnost našeg kluba. Pročitajte ovaj zanimljiv članak.

Dario, čestitke na izboru za predsjednika KRP Dubrava. Koji su Vaši motivi da ste  se prihvatili ovog zadatka?

Hvala na čestitkama! Prije svega, važno je znati kako je KRP Dubrava mala zajednica ljudi koji vole klub i, velikom većinom, ujedno i igraju za njega. Samim time, biti predsjednik znači samo biti dio kolektiva koji vodi klub i možda povući malo više u onim administrativno-financijskim naporima. Ovdje sam kako bismo napravili još jedan iskorak, osigurali financijsku stabilnost kluba, poboljšali rad s mladim generacijama i, u konačnici, napali Prvenstvo Hrvatske koje nam je prošle godine izmaknulo za nekoliko sekundi za mušku ekipu, kao i vratili naslov za cure koje su višestruke prvakinje.

Predstavite svoj tim ljudi. Tko će uz Vas činiti novo vodstvo KRP Dubrava?

Za početak, Kristina Smiljanić je napokon i službeno dio vodstva kluba. Kiki je s nama već dugi niz godina, vođa je ženskog tima i osoba koja užasno puno znači za klub, a ovdje će sad biti u funkciji dopredsjednice. S druge strane, muški (ali i ženski) dio tima od osnutka kluba vuče Ivan Dumenčić koji ostaje u funkciji tajnika. Sve su ove funkcije tu samo kako bismo osigurali kvalitetnu i jasnu organizaciju i rad kluba, no ponavljam kako svi zajedno svakodnevno radimo za dobrobit kluba i, u tom smislu, hijerarhija je nebitna. Dodatno, napomenuo bih još i da ćemo od ove godine prvi put imati i Medicinski tim - naša će Lukrecija Čurek, zajedno s Ivanom Vukasovićem i Lukom Bašićem kao glavnim u timu, osiguravati da popularno nazvana KBC Dubrava ove godine smanji broj ozljeda i učini igračice i igrače još spremnijima za sve napore

Kako gledate na prvih 8 godina kluba? Jeste li zadovoljnji kako se klub razvijao po pitanju rezultata i organizacije ili se moglo više?

Prvih 8 godina kluba priča jednu jako pozitivnu priču. S obzirom da je nastao iz čistog entuzijazma nekolicine rukometaša (kao, uostalom, i većina drugih klubova na pijesku), dokaz je kako se uz malo truda može postići puno. S jedne strane, velika količina trofeja i medalja pokazuje kvalitetan rad i izvrsne igračice i igrače, a s druge je strane, u cijelom tom procesu, klub zadržao svoj duh ležernog, prijateljskog odnosa - kako prema suigračima, tako i prema drugim klubovima i samom sportu. Daljnjom organizacijom i napretkom, cilj je zadržati sve pozitivno što se izgradilo, ali paralelno i osigurati da će ta priča biti održiva dugi niz godina - a to znači rad s mlađim generacijama i financijsku stabilnost.

Kako u ovom trenutku gledate situaciju u klubu. Koje su dobre stvari a na kojima treba više raditi?

Atmosfera i sportski duh su uvijek na vrhuncu i to je najveće blago našeg kluba. S ovom ekipom, jednostavno se ne možete ne osjećati pozitivno - kako na terenu, tako i kraj njega. Cilj jest da poradimo na nominalno dosadnijim stvarima poput financija i organizacije, ali treba napomenuti kako cilj toga nije nekakav profesionalizam, nego osiguravanje sportskih uspjeha i dugoročne održivosti kluba. Zato će trebati poraditi na organizaciji ljudi za same turnire, prikupljanju sponzora i osiguravanju stabilne budućnosti igračkog kadra kroz formiranje mladih igrača.

Koje bi sportske ciljeve željeli ostvariti u prvoj godini mandata?

Kao i svake godine, za ciljeve si postavljamo osvajanje Prvenstva Hrvatske u muškoj i ženskoj konkurenciji. Cure su višestrukim naslovima već dokazale da su i više nego sposobne za takav pothvat, a dečki su prošle godine izgubili zlato na posljednjem shootout-u. Iako je muška ekipa ove godine poharana ozljedama i izostancima, ne namjeravamo si smanjiti sportske apetite. 

Financiranje je problem svakog sporta, a posebno tzv. "malih" sportova? Kako se boriti s time i postoje li naznake sigurnije financijske situacije KRP Dubrava?

Sretan sam što mogu reći da sve više sponzora prepoznaje našu priču i da, iz godine u godinu, situacija biva sve bolja. Ovom bih prilikom najavio i da ćemo od ove sezone imati generalnog sponzora, Toyotu Material Handling Hrvatska. Poduzeće su koje se bavi prodajom i najmom Toyota viličara za prostor Hrvatske i Crne Gore, a dogovor o suradnji će donijeti i promjene u samom nazivu kluba. Ove ćemo sezone nastupati pod imenom "Toyota MHH Dubrava". S ostalim mogućim sponzorima još pregovaramo.

Spomenuli ste nove mlade generacije.. Znači li to da bi se već ove sezone KRP Dubrava mogla ponovno natjecati u mlađim dobnim skupinama?

Tako je! Skupljamo ekipu i u muškoj i u ženskoj mlađoj konkurenciji, s ciljem da približimo ovaj sport djeci i mladima, a ako se dogodi da netko od njih ostane naš dugogodišnji član - nitko sretniji od nas. Nadamo se da će i budući sponzori prepoznati naš kvalitetan rad i podržati tu priču. Za ovaj sport, to zaista ne znači znatne financijske uloge, a može se postići puno. Već s jednom majicom po djetetu te osiguranjem osnovnih uvjeta za turnire, uključujući vrlo nisku kotizaciju, može se postići jako puno. Toj djeci, čak i ako se ne odluče za taj sport, ostat će uspomena za cijeli život. Ove godine ćemo sami uložiti u to, a nadamo se kako će tu pozitivnu priču iduće godine prepoznati i netko tko bi nas mogao financijski podržati u tom dijelu.

Osim već spomenutih tema, postoje li još neka polja u kojima bi željeli vidjeti rast kluba i kako ga ostvariti?

Naravno, postoji puno područja u kojima se, kao klub, možemo razvijati. No, idemo korak po korak. Zasad želimo osigurati financije, izvor mladih igrača i povećanje broja medalja, a pritom, kroz čitav taj rast koji nam se događa i na kojemu sad aktivno radimo, želimo zadržiti svoj pozitivni sportski duh i prijateljstvo. Uz takav pristup, i sve ostale stvari će biti puno lakše.


bottom

Implemented by nekra. Powered by Joomla!. Design by: download joomla skin  Valid XHTML and CSS.