top
logo

Pratite nas na:

Sponzori

Prijava

ZLATNE I SREBRNI NA PRVOM TURNIRU PH

0075 ivanic2017sviZlato u konkurenciji žena i srebro kod muškaraca rezime je prvog turnira prvenstva Hrvatske u rukometu na pijesku održanog u Zaprešiću. Jezero Zajarki je po drugi puta ugostilo turnir PH na kojem je naš klub po prvi puta imao četiri seniorske ekipe na turniru od kojih su čak tri dospjele do polufinala.

Djevojke su u Zaprešić došle braniti prošlogodišnji naslov i u tome su uspjele. Naše dvije ekipe razmještene su u različite skupine i u konkurenciji osam ekipa, obje su se plasirale u polufinale. Prva ekipa, Toyota MHC Dubrava s maksimalnih šest bodova u polufinalu je dočekala ekipu BHC Dubrava 2, kojoj je ovo prvo natjecanje u kojem su odmah došle do polufinala omjerom od dvije pobjede i porazom. Puno novih igračica potpomognute s par iskusnijih odradile su fenomalanan turnir i zasluženo ušle u polufinale.  Bilo je zaista lijepo gledati međusobnu utakmicu naše dvije ekipe u kojoj je ipak presudilo iskustvo prve ekipe. U utakmici za treće mjesto druga ekipa je poražena od ekipe Detona sa 2:0 u setovima iako su pokazale jak otpor, posebno u prvom setu. U finalu su se susrele trenutno dvije najbolje hrvatske ekipe; Kontesa Nera i Toyota MHC Dubrava. U jednoj sjajnoj utakmici Kontese su s lakoćom osvojile prvi set, nakon čega su se naše djevojke pribrale i zasluženo osvojile drugi. Na shootoutu su naše vratarke Živković i Bukovina obranile tri udarca protivnicima da bi Sabljak pogotkom za jedan poen donjela zlato našim curama.

Toyota MHC Dubrava: Bukovina, Živković, Smiljanić, Benko, Dičak, Sabljak, Vučković, Lukšić, Perenčević
BHC Dubrava 2: Čurek, Ćutunić, Žigrović, Čosić, Klarić, Nedić, Bušić, Mihaljević

U muškoj konkurenciji sudjelovalo je 9 momčadi od kojih su dvije bile iz našeg kluba. Prva ekipa se nakon drugog mjesta u skupini u knock out fazi dokopala samog finala. Najprije su sa svega šest igrača u četvrtfinalu svladali momčad Chemo Profila 2:0, a u polufinalu istim rezultatom i momčad kaštelanskih White Boysa. U finalu protivnik je bio Detono Zagreb koji je suvereno osvojio prvi set. U drugom nam se dečki bude i zasluženo odvode utakmicu u raspucavanje. Na shootoutu smo vidjeli dominaciju vratara s obje strane koji su na razne načine izluđivali protivničke napadače. Na kraju je mladi Detonov vratar Kolić s tri uspješne intervencije donio svojoj momčadi zlato. Mi smo zadovoljni srebrom, rezultatom koji nam raskrčuje put prema turniru završne četvorke gdje će se odlučivati o novom prvaku Hrvatske.

Druga ekipa Dubrave bila je sastavljena od mladića 2002. godišta iz Rukometnog kluba Dubrava. Dečki su pokazali zavidno znanje rukometa na pijesku za početnike i usprkos što su turnir završili bez pobjede dobili su odlične komentare podrške od strane svih protivnika


bottom

Implemented by nekra. Powered by Joomla!. Design by: download joomla skin  Valid XHTML and CSS.