Pratite nas na:

Sponzori

Prijava

SENIORKE OSVOJILE JAKI EBT TURNIR, DJEVOJČICAMA SREBRO, SENIORIMA BRONCA

0090 cure slavljeJedan od najjačih europskih EBT turnira u srijedu je završio svoje šestodnevno izdanje utakmicama za medalje. Jedan od osvajača ovog prestižnog natjecanja je i ženska ekipa KRP Dubrava koja je do zlata došla bez izgubljene utakmice. Sjajnim izvedbama djevojaka priključili su se i seniori osvajanjem brončane medalje, a trijumf je upotpunila ekipa djevojčica u uzrastu do 15 godina osvojila srebrno.

Prvi domaći a drugi europski turnir iz EBT serije u sezoni održan je na zagrebačkom Jarunu a veoma jaku seniorsku konkurenciju činilo je 20 muških i 10 ženskih sastava iz čak devet zemalja (Švedska, Danska, Slovenija, Kina, Mađarska, Poljska, Švicarska, Nizozemska i Hrvatska). Osim seniorskih, moglo se vidjeti nastupe i brojnih djevojčica i dječaka u čak šest starosnih kategorija čime je Jarun Kup jedan od najmasnovnijih turnira rukometa na pijesku u svijetu.

Kod žena naše su djevojke ostvarile impresivan niz od šest pobjeda sa samo jednim izgubljenim setom. Redom su svladavane prvakinje Hrvatske Kontesa Nera, poljska ekipa Pyrki PoznanChemo Profili Zagreb i RK Mivka iz Slovenije. Prvim mjestom u skupini izbjegnuto je četvrtfinale u kojem je Kontesa Nera svladala Detono i tako izborila revanš s našim djevojkama. U još jednom uzbudljivom susretu, naše Pantere su još jednom bile bolje s rezultatom 2:0 i izborile finale. U borbi za zlato djevojke su imale sjajnog protivnika u mađarskoj ekipi Lady Bugs. Prvi set obilovao je nervozom i propuštenim prilikama te su naše djevojke pomalo sretno uspjele stići do prednosti. U drugom setu smo ipak ubacili u brzinu više i potpuno zasluženo osvojili turnir. Naša kapetanica Kristina Smiljanić izabrana je u najbolju postavu turnira kao najbolja obrambena igračica. Sastav Dubrave: Hajduk, Smiljanić, Klarić, Ćutunić, Vučković, Benko, Perenčević, Lukšić, Benko, Dičak, Ercegovac.

Poredak: 1. Toyota MHC Dubrava, 2. Lady Bugs (HUN), 3. Kontesa Nera, 4. Westsite (NED), 5. Pyrki (POL)

U muškoj konkurenciji zlato je osvojio Detono Zagreb svladavši u finalu dansku momčad HEI Beachhandball. Treća je bila naša momčad - Toyota MHC Dubrava koja je u susretu za treće mjesto pobjedila mađarski Beach Stars BHC. Upravo je protiv Mađara krenuo pobjednički niz Dubrave u skupini C koju smo završili kao prvoplasirani, bez izgubljenog seta. U skupini su još svladane momčadi Hello Zagreb II, Chemo ProfiliAKRP Zagreb. U četvrtfinalu je sjajnom igrom, također s 2:0, svladan još jedan mađarski predstavnik, momčad Salgotarjani Strandepitok BHC. U polufinalu smo svladani od momčadi HEI rezultatom 0:2. Danci su se već početkom seta odlijepili na nedostižnu razliku koji su održavali do kraja. U drugom setu malo bolja igra u obrani dovela nas je do egal završnice u kojoj smo vlastitim greškama prosuli priliku da utakmica ode u raspucavanje. Prava poslastica je bio susret za broncu. Zbog ozlijede, van stroja nam je bio jedini vratar tako da su tu ulogu preuzeli Bašić Dumenčić. Nekoliko njihovih obrana bilo je dovoljno za osvajanje jednog seta koji je značio raspucavanje. Tamo je isti tandem primio svega jedan pogodat i na ogromno iznanađenje svih gledatelja donio pobjedu Dubravi. Sastav Dubrave kroz turnir: Badžek, Neumann, Smolković, Prka, Dumenčić, Družinec, Topić, Semren, Vukasović, Bašić, Rodić.

U konkurenciji djevojčica do 15 godina naša ekipa koju su vodile Marina Bušić i Lukrecija Čurek osvojila je odlično drugo mjesto. Ipak, u ovom dijelu natjecanja rezultat nije primaran, već da se svi dobro zabave na pijesku. A upravo tako je i bilo. Salve smijeha odzvanjale su s terena i oko njega koji je bio ispunjen roditeljima mladih pjeskaša. Djevojčice su se odlično snašle na terenu. Nekima je ovo bio prvi doticaj s ovim sportom dok su druge već lani osjetile kako je to vrtiti piruete i skakati cepeline.  Čestitamo i ekipi Sloga Sv. Nedjelja na osvojenoj zlatnoj medalji. Nadamo se kako će ovo družene mladih rukometašica iz Velike Gorice i KRP Dubrava biti nastavljeno i u budućnosti.
Sastav:  Neva Matić, Ana Jozinović, Jana Šnajder, Julija Srbelj, Mia Kovačić, Petra Matun, Anita Barbarić, Judita Štimac, Veronika Vnučec, Ivana Paviša, Tara Troha i Helena Katalinić