Pratite nas na:

Sponzori

Prijava

IZ MOSKVE SA SREBROM

0098 moskva2mjestoRukometašice KRP Dubrava vraćaju se u Hrvatsku sa srebrnom medaljom sa iznimno jakog EBT turnira koji se održavao u Rusiji. Djevojke su u finalu,  poražene od višestrukih prvakinja Europe, mađarske ekipe Multichem Szentendrei NKE rezultatom 0:2 (25:26, 10:24). Moscow Grand Slam prvi je EBT turnir ikad održan u ruskoj prijestolnici a organizatori su se potrudili organizirati turnir na razini europskih i svjetskih prvenstava, a sve je bilo popraćeno i TV kamerama koje su finalni dan prenosile u 8 europskih zemalja, ukljućujući i Hrvatsku (Arena Sport).

Djevojke su do finala došle bez izgubljenog seta. U prvoj skupini svladali smo ruske ekipe Luch, Krasnodar i SSHOR-1 Volgograd. U drugoj skupini djevojke su sjajnom igrom pobjedili još dvije domaće ekipe: Stalingrad Stavropolye. U polufinalu smo imali ponovni okršaj s ekipom Volgograd. U toj utakmici dominirala je naša najmlađa reprezentativka i budućnost svjetskog rukometa na pijesku, Anja Vida Lukšić koja je postiigla nevjerojatnih 26 poena. Ivana Benko je pridodala 10, uz 11 asistencija Kristine Smiljanić i odličnom rolom u obrani Vanje Perenčević koja je u susretu "zaljepila" tri bloka protivnicama.

U finalnom susretu gledali smo fantastičan prvi set u kojem su dominirali napadi obje ekipe. Naše djevojke su imale vodstvo gotovo čitav set, a u zadnjih minutu i pol smo ušli sa tri poena razlike (25:22). Međutim dva neuspješno realizirana napada dala su priliku Mađaricama da preokrenu set u svoju korist i osvoje ga rezultatom 26:25. U drugom setu djevojke su djelovale ispuhano od šokantno izgubljenog prvog seta. Razbranila se protivnička vratarka Kokai i povratka više nije bilo. Ipak, sjajnim drugim mjestom na ovom turniru djevojke su još jednom potvrdile kako spadaju u sam vrh europskog rukometa na pijesku te smo nakon već izborenog plasmana na Champions Cup ostvarile plasman i na drugi veliki europski turnir - EHF Masters Finals.

Svakako treba pohvaliti cijelu ekipu na sjajno odrađenom turniru a kao rezultat toga bila je i individualna nagrada našoj Petri Lovrenčević kao najboljoj vratarki turnira. Ona je izjavila: "Mislim da je finale moglo i drugačije završiti. Sve smo dobile do finala. Nadam se kako ćemo se vratiti dogodine i uzeti zlato". Njena suigračica Anja Vida Lukšić također je poželjela povratak dogodine u Moskvu: "Odlično organiziran turnir s jako dobrim ekipamaJako nam je žao što nismo uzele zlato, odlično smo odigrale cijeli turnir, ali ovoga puta Mađarice su bile bolje".

Sastav Toyota MHC Dubrava: 1 Petra Lovrenčević, 2 Kristina Smiljanić, 5 Ivana Benko, 6 Josipa Grebenar, 7 Petra Dičak, 13 Vanja Perenčević, 17 Melita Jug, 18 Mirna Vučković, 20 Andrea Klarić, 36 Anja Vida Lukšić, trener: Alen Dujmić