Pratite nas na:

Sponzori

Prijava

DUBRAVA DO POLUFINALA U BUDIMPEŠTI

0020 novi grb KRPProtekli vikend bio je uspješan za našu žensku ekipu koja je na veoma jakom međunarodnom turniru V. Budapest Cup osvojila vrlo dobro 4. mjesto. Ovaj turnir je sjajno poslužio kako bi u ovoj "korona" sezoni dobili još širi kadar za buduće europske izazove za koje želimo biti spremni.

U konkurenciji 14 ekipa iz Mađarske, Njemačke, Srbije i Hrvatske naše djevojke su do polufinala imale pet utakmica u svome rasporedu. Prolazak u četvrtfinalnu skupinu naše su djevojke osigurale uvjerljivim pobjedama nad mađarskim ekipama Farkasvar Lupa Lake BHC i Mango. Jedini poraz dogodio se u prvoj utakmici turnira protiv kasnijih osvajačica, ekipe LV Sport Multichem Szentendrei.

U dvije četvrtfinalne skupine rasporedilo se šestnajboljih ekipa, a osim Dubrave, u skupinu Y ušle su i ekipe HelloLanyok Salgotarian Strandepitok Girls. Pobjedom protiv ekipe HelloLaynok (2:0 - 20:16, 25:12) osiguran je nastup u polufinalu ovog prestižnog turnira dok je tijesan poraz u drugoj utakmici skupine (0:2 - 18:20, 20:22) odredio da put do finala vodi ponovno preko ekipe Multichem Szentendrei.

Prvi polufinalni set lako je pripao mađaricama rezultatom 14:23 dok se u drugom vodila teška borba do zadnjih sekunda. Nažalost, mađarice su izvukle povoljan rezultat (14:16) te se zasluženo plasirale u finale. Naše djevojke je čekao ponovni susret protiv ekipe Strandepitok. Preko live streama mogli smo gledati najnapetiju utakmicu Pantera na ovom turniru. U oba seta vodstva su se izmjenjivala kao na traci i nekako je najzaslužnije bilo da se nakon dva seta ode u raspuvacanje. Tako je i bilo a u toj lutriji sretnije su bile naše protivnice koje su rezultatom 9:8  odnjele broncu.

Turnir je osvojlia ekipa Multichem koja je rezultatom 2:0 u finalu svladala još jednu domaću ekipu - OVB Beach Girls. Peto mjesto osvojile su njemice iz ekipe CAIPIranhas.

Za Dubravu su na ovom turniru nastupali: Hajduk, Smiljanić, Anđelić, Benko, Dičak, Mihalina, Vučić, Klarić, Vučković

U muškoj konkurenciji iznenađenje je priredila momčad Duna House Fervas BHC osvojivši turnir ispred domaćina turnira, momčadi Dinamit BHC. Treći je bio BHC Zagreb pobjedivši za treće mjesto još jednu mađarsku momčadi Hir-Sat BHC. Peto mjesto putuje u Španjolsku a osvojio ga je Pinturas BM Playa Sevilla.